Domů / Věda a technika / Technické hračičky pro hračičky

Technické hračičky pro hračičky

Dnes se podíváme na zajímavé vymoženosti a technické hračky pro dospělé. V našem článku se zaměříme především na solární nabíječky.

Solární nabíječkasolarni-dobijec

Jistě se to každému stane, že z ničeho nic se vám vybije baterie v telefonu a vy čekáte důležitý telefonát a elektrická zásuvka nikde. Tím správným řešením pro vás je solární nabíječka, která zároveň může sloužit jak obal a tedy i ochrana pro vaše elektronické hračky. Na trhu je spousty druhů pro všechny typy zařízení od mobilu po notebook. Pokud vám do takové nabíječky pere na plno slunce, dokážou dodat proud až 100 mA. Většina z těchto zařízení má i vlastní nabíječku. Na kolik je nabitý zjistíte pomocí několika LED diod. Dobít nabíječky lze pomocí USB nebo klasické zástrčky a ceny se pohybují od stovek korun po tisíce.

Solární list Green badge3

Čínský průmyslový designér Leon Zhu nebyl spokojený, jak solární nabíječky vypadají a v jakých barvách se vyrábějí. Rozhodl se tedy pro velmi pěknou a šikovnou změnu, kterou ocení především křehké pohlaví. Green badge je high-tech solární nabíječka ve tvaru listu. Celkem je složena, ze tří unikátních vrstev, tenká vrstva solárního článku, ploché baterie a podkladu. Užitečná funkce je to, že lístek můžete připevnit na sebe, např. do vlasů či na krk nebo na oděv a tašku. Takže až vám příště dojde energie ve vašem chytrém telefonu, jednoduše připojte lístek.

Manuální nabíječka2

Dobíjecí baterie mají dlouhou historii a všichni je známe jako tužkové baterie. Jejich nabíjení, ale trvá několik hodin, a když nutně potřebujete energii, rychle se jí nedočkáte. Opět tu byl jeden velmi chytrý pán se skvělým nápadem. Designér Jiang Qian vymyslel takzvané Wind-Up Battery neboli tužkovky s klikou. Baterie obsahují malou kliku, se kterou točíte pět minut, a baterie se nabije na 45%. Pokud vydržíte točit 20 minut, nabijete baterie úplně, případně si zavolejte pomocníky, ať to nestojí tolik námahy.