Domů / Kultura / Zajímavá piva ve světě

Zajímavá piva ve světě

Dopřejte si menší potěšení a pojďte se seznámit s nejdražším, nejstarším či nejsilnějším pivem na světě. Zde je menší přehled o pivech, která jsou jiní než ostatní.

Nejdražší pivo na světě je Antarctit Nail Ale, které stojí přibližně kolem patnácti tisíc korun. Pokud máte naditou peněženkou a už se chystáte kupovat celou basu, musíme vás předem zastavit. Na světě je jen třicet lahví tohoto tekutého chleba, takže je to pouze pro pivní srdcaře a sběratele.

A cože je na tomto pivu tak ceněné? Pivo se uvařilo v australském městě Perth na zdejší universitě Edith Cowan z vody, která pochází z ledu dovezeného z Antarktidy. Výrobce udává, že se jedná o nejčistší pivo na světě. Aukce kde se dražily tyto lahodné moky, proběhla již v roce 2010 a její výtěžek šel na záchranu velryb.beerek

Německý Weltenburg nebude pro některé skutečné milovníky piva žádnou novinkou. Jedná se totiž o nejstarší pivovar na světě, který doposud zásobuje svět rezavým mokem. Klášter, který byl založen v roce 620 irskými a skotskými mnichy, vaří pivo od roku 1050 až do dnešních dnů. Pokud vás zajímá jak takové nejstarší pivo chutná, můžete ho ochutnat přímo v klášteře nebo v místní hospůdce přímo uprostřed obrovské zahrady.

Nejsilnější pivo na váš čeká v bavorské obci Oberasbach. Zde bylo vyrobeno pivo, které se může chlubit jako nejsilnější vyrobené pivo podle tradiční receptury. Za třetinku piva sice zaplatíte v přepočtu 5 200 korun, ale máte jistotu, že za večer jich již moc nevypijete. Jeden Schorschbock 57, jak se tomuto pivu přezdívá má v sobě ukryto celkem 57,5 procent alkoholu.

Samotná konzumace probíhá namísto sklenic z panáků a jeho výroba trvá více jak půl roku. Přestože předčí mnohé whisky, co se týče síly alkoholu, stále si zachovává typickou chuť chmele a sladu. Pro představu u nás prodávané dvanácti stupňové pivo má kolem pět procent alkoholu.