Domů / Kultura / Chcete být sexy muž? Oholte se a počkejte pár dnů.

Chcete být sexy muž? Oholte se a počkejte pár dnů.

Vážně to funguje. Není to jen tak obyčejný blábol do větru, ale informace podpořená výzkumem australských vědců. Strniště totiž připadá ženám více sexy, než kdybyste měli plnovous či hladce oholenou tvář. Dokonce vám nepomůže ani čerstvý porost.

Výsledek vědecké práce australských vědců nepochází z bezmyšlenkovitého počínání. Výzkumu se účastnilo na 180 heterosexuálních mužů a deset jedinců, kteří měli jinou sexuální orientaci. Jako měřítko sexuální přitažlivosti posloužilo 350 žen, kteří hodnotili muže v pěti různých vydání: hladce oholená tvář, pětidenní strniště, desetidenní strniště a plnovous. Úkolem bylo říct, jaký stav je pro ženy nejvíc sexy.

Na prvním místě s velkým přehledem skončilo desetidenní strniště. Na druhou metu bylo vyzdvižen plnovous a třetí místo obsadila čerstvě oholená tvář. Drobné strniště se umístilo hluboko vzadu a celkově to byl absolutní propadák.

Vědci však k celému experimentu přistupovali velmi pečlivě a tak kromě fotografií, zohledňovali i faktory, které mají na ženy vliv. Kromě pohledu žen na muže byl sledován i menstruační cyklus či používání hormonálních pilulek a antikoncepce.vousy-jsou

Výsledek byl opět stejný. Nejatraktivnější bylo husté strniště i pro dámy, které procházely ovulačním cyklem. Co se týče mužnosti, tak tam na plné čáře vyhrál plnovous.

Muži se následně hodnotili navzájem a opět se na první místo dostalo desetidenní strniště, ale tentokrát se dělilo o příčku s plnovousem. Propadákem bylo opět lehké strniště.

Přestože vědci získali potřebná data k vyvození těchto závěrů, nevědí proč se tomu tak děje. Navíc přiznávají, že výsledky mají řadu rozporů. Na jednu stranu je pro mnoho žen plnovous známkou agrese, nadrbou stranu vnímají muže v plnovousem jako více starostlivé a vyzrále muže.