Domů / Zajímavosti / Jak stárnou muži

Jak stárnou muži

Čas dostihne jednou každého a i muži stárnou. S přibývajícím věkem se začnou objevovat problémy s pamětí, úsudkem a sníží se i vaše chutě na sex. Nicméně nemusíte zoufat, radost ze života budete mít.

Staří vás postupem času připraví o sílu. Úbytek svalové hmoty začíná kolem čtyřicátého věku a v plném proudu vás dostihne na pětasedmdesátce. Nedostatečná síla je i jedním z důvodů proč se senioři pohybují hůře. Kromě úbytku svalů vám začne oslabovat i mozek. Podle nejnovějších průzkumů se s postupujícím věkem objevují problémy s mentálními funkcemi. Oproti ženám tak zaostáváme, neboť ty mají mnohem menší problémy s úsudkem, myšlením a řečí. Nicméně panské osazenstvo se nemusí tolik obávat, neboť Alzheimer se rozvine častěji u žen, než u mužů.old_man_

Věk vás kromě pohybu a myšlení omezí i na chuti k sexu. V mládí sice můžete být sexuální mašiny, ale čím starší budete, tím více vám bude klesat vaše výkonnost. Je totiž díky nízké hladině testosteronu, která stejně jako vše upadá a proto i vaše chuť a vzrušivost bude na bodě mrazu. K celkovému vzrušení tak musíte dospět mnohem větším úsilí, než tomu bylo doposud.

V dolní části těla ještě chvíli zůstaneme a teď se zaměříme konkrétně na penis. Pokud je vám čtyřicet let a více, nejspíš budete mít problém s potencí. Mezi čtyřiceti lety a sedmdesáti lety je pouhých 60% mužů potentních. Nad sedmdesát let je to jen 30 procent. Jinak se nikterak penis nemění až na to, že postupně bude žalud ztrácet nachovou barvu a bude vám připadat menší díky přibývajícímu tuku v podbřišku.

Jedna útěcha pro všechny tu však je. Vědci totiž zjistili během průzkum, že padesátníci jsou mnohem spokojenější a šťastnější, než dnešní dvacátníci. Menší stres, jasné priority a větší pocit štěstí vás totiž dostatečně obrní na řídnoucí vlasy, krátkou paměť, malou sílu či menší libido. Radost ze života vás totiž dostatečně uspokojí.